Gruntowa pompa ciepła do dużych domów i nieruchomości

Gruntowa pompa ciepła do dużych domów i nieruchomości

Model CTC GSi 16 również doskonale się nadaje do dużych nieruchomości.
„W ciągu roku dostarcza nieco ponad pięć razy więcej energii, niż zużywa” — mówi Mats Lindgren, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w CTC.

Popularna pompa ciepła CTC GSi wykorzystująca energię gruntową, wodną lub geotermalną została wprowadzona na rynek w nowym, większym wariancie o mocy 4–16 kW.

„Modelem CTC GSi 16 podnieśliśmy standard jakości. Ma on bardzo wysoką wydajność, przez co jest bardzo interesującym produktem, zwłaszcza dla osób chcących inwestować w energię przyjazną dla środowiska”. 

Ponad 300 litrów ciepłej wody

CTC GSi 16 to model wyposażony w system grzewczy o wysokiej wydajności, który wytwarza ponad 300 l ciepłej wody użytkowej. Sprężarka sterowana falownikiem dostosowuje się do zapotrzebowania domu na energię, a pompa ciepła pracuje bardzo cicho, ponieważ sprężarka i komponenty chłodzące są zamknięte w oddzielnej, dźwiękoszczelnej jednostce.
 
Sezonowy współczynnik efektywności energetycznej (SCOP) pomp z serii GSi wynosi 5,5. SCOP (z ang. Seasonal Coefficient Of Performance) jest miarą wydajności pompy ciepła. W porównaniu z serią GSi, której współczynnik SCOP wynosił 5,0, nowa wartość 5,5 to wyraźny postęp, jak wyjaśnia Mats Lindgren:
 
„Dzięki wysokiemu współczynnikowi SCOP pompa ciepła bez problemu spełnia wymogi najwyższej oceny energetycznej — unijnej klasy A+++. Użytkownik może ją również uzupełnić o inne źródła energii, takie jak ogrzewanie słoneczne czy kocioł na drewno”.

Sterowanie za pomocą telefonu komórkowego

CTC dalej inwestuje w nowoczesną technologię i podobnie jak poprzedni wariant CTC GSi 12, tak i nowa pompa CTC GSi 16 może być sterowana z telefonu komórkowego za pomocą bezpłatnej aplikacji myUplink.
 
„Nasza nowa pompa ciepła łączy w sobie wysoką wydajność z nowoczesnymi funkcjami, a tego właśnie wymagają dzisiejsi konsumenci. Użytkownik oszczędza zarówno energię, jak i pieniądze, mając dzięki technologii cyfrowej jednocześnie pełną kontrolę nad pompą” — mówi Mats Lindgren.

Opublikowano: 2018-10-15