Jak wyczyścić na wiosnę pompę ciepła powietrze-woda?

Jak wyczyścić na wiosnę pompę ciepła powietrze-woda?

Gdy zaczyna świecić wiosenne słońce, a temperatura utrzymuje się powyżej zera, nadchodzi czas, aby wyczyścić jednostkę zewnętrzną pompy ciepła powietrze-woda przed sezonem letnim.

Oto, co należy zrobić:

  1. Przed przystąpieniem do czyszczenia wyłącz pompę. 
  2. Zetrzyj wilgotną ściereczką zewnętrzne zabrudzenia, takie jak pył. Zachowaj ostrożność wokół tylnej pokrywy pompy, aby nie uszkodzić elektroniki. Nie używaj żadnych ostrych przedmiotów, które mogłyby uszkodzić pompę.
  3. Sprawdź, czy w jednostce zewnętrznej nie ma liści, gałęzi lub innych zanieczyszczeń. W przypadku znalezienia takich zanieczyszczeń ostrożnie je usuń. Zapewni to swobodny przepływ powietrza.
  4. Jeśli posiadasz nowszy produkt, na rurze wychodzącej do pompy ciepła znajduje się filtr. Sprawdź, czy nie jest on zabrudzony. Wskazówki jego czyszczenia można znaleźć w instrukcji obsługi.  

Wiosenne czyszczenie pompy ciepła wcale nie musi być trudne. Na dłuższą metę to się opłaca. Dlatego należy wyrobić sobie nawyk czyszczenia pompy ciepła raz w roku.

Więcej przydatnych wskazówek można znaleźć w instrukcji dołączonej do pompy.

Informacje o pompach ciepła powietrze-woda

Dzięki pompie ciepła powietrze-woda firmy CTC możesz obniżyć koszty ogrzewania nawet o 75%. Wykorzystywana energia jest darmowa, przyjazna dla środowiska i pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

CTC oferuje dwa typy pomp ciepła powietrze-woda: pompy ciepła o zmiennej prędkości i pompy ciepła z funkcją start/stop.

Opublikowano: 2023-04-11