Pięć korzyści z przejścia na nową pompę ciepła

Pięć korzyści z przejścia na nową pompę ciepła

Mieszkasz w domu ze starszą pompą ciepła i zastanawiasz się nad zmianą na nowszą wersję? Poniżej podajemy pięć zalet nowoczesnych pomp ciepła w porównaniu ze starszymi modelami.

Oto główne powody, dla których warto zainwestować w nową pompę ciepła: 
 

1. Większa wydajność

Wraz ze wzrostem popularności pomp ciepła nastąpił szybki rozwój tej technologii.
Nowoczesne pompy ciepła są niezwykle energooszczędne i mają wysoki współczynnik SCOP. Przykładowo producent CTC zwiększył współczynnik SCOP (sezonowy współczynnik efektywności energetycznej) swojej najnowszej serii pomp ciepła powietrze-woda EcoAir 600M nawet o 16% w porównaniu z poprzednim modelem.

Koszty eksploatacji są bardzo niskie, a pompa ciepła pomoże oszczędzać pieniądze przez wiele lat.
 

2. Bardziej inteligentne funkcje

Nowoczesna pompa ciepła jest łatwa w obsłudze i ma wiele inteligentnych funkcji — np. może być monitorowana za pomocą telefonu komórkowego. Daje to możliwość wyłączenia pompy ciepła, gdy jest się poza domem, a także obniżenia lub podwyższenia temperatury, gdy jest się w pracy.

Jeśli coś jest nie tak, na telefon komórkowy natychmiast wysyłany jest alarm. Zgłaszane w ten sposób problemy można często rozwiązać samodzielnie. Jeśli jednak sprzęt wymaga kontroli specjalisty, w wielu przypadkach można to załatwić zdalnie za pośrednictwem systemu komputerowego, zamiast organizować wizytę domową.
 

3. Większa elastyczność

Nowoczesne pompy ciepła są elastyczne i mogą być używane w połączeniu z innymi źródłami energii — np. można połączyć gruntową pompę ciepła z systemem fotowoltaicznym. To idealne połączenie dla tych, którzy chcą obniżyć koszty energii, jednocześnie przyczyniając się do ochrony klimatu.

4. Cichsza praca 

Nowoczesne pompy ciepła są cichsze od starszych wersji. Częściowo zawdzięcza się to nowo opracowanej technologii wygłuszania sprężarki i komponentów chłodzących.
 

5. Regulacja prędkości

Regulacja prędkości oznacza, że pompa ciepła automatycznie reguluje ilość wytwarzanej energii w zależności od potrzeb domu. Funkcja ta jest również nazywana sterowaniem falownikiem lub sterowaniem częstotliwościowym. W starszych modelach dostępny jest jedynie przycisk włączania i wyłączania. 
 
Wskazówka: Jeśli chcesz wymienić swoją gruntową pompę ciepła na nową, zalecamy uzyskanie dwóch ofert: jednej określającej koszt w przypadku użycia istniejącego odwiertu, a drugiej uwzględniającej koszt dodatkowego wiercenia.


Ile więc kosztuje nowa pompa ciepła?

CTC oferuje szeroką gamę pomp, które kosztują od 50 000 do 90 000 SEK (z VAT, bez kosztów instalacji). Koszt zależy wyłącznie od potrzeb użytkownika i wymogów grzewczych domu. Skorzystaj z pomocy lokalnego partnera CTC, aby dokonać odpowiednich obliczeń energetycznych, a następnie uzyskać maksymalną ilość energii po najniższej cenie. 

Nowoczesną pompą ciepła można łatwo sterować za pomocą telefonu komórkowego. Daje to możliwość wyłączenia pompy ciepła podczas nieobecności, a także obniżenia lub podwyższenia temperatury, gdy jest się w pracy.

Opublikowano: 2022-12-13